
| Sagem P9522 Porsche - Full phone specifications | |
|---|---|
| Network | |
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| GPRS | Class 10 |
| EDGE | Class 10 |
| Launch | |
| Announced | 2008, October. Released 2008, October |
| Status | Discontinued |
| Body | |
| Dimensions | 112 x 49 x 12 mm (4.41 x 1.93 x 0.47 in) |
| Weight | 115 g (4.06 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| Display | |
| Type | AMOLED resistive touchscreen, 256K colors |
| Size | 2.8 inches, 22.3 cm2 (~40.7% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 240 x 400 pixels, 5:3 ratio (~167 ppi density) |
| Protection | Scratch-resistant glass |
| Memory | |
| Card slot | microSD (dedicated slot) |
| Phonebook | 1000 contacts |
| Call records | Yes |
| Main Camera | |
| Single | 5 MP, AF |
| Video | Yes |
| Selfie camera | |
| No | |
| Sound | |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | No |
| Comms | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 b/g |
| Bluetooth | Yes |
| Positioning | GPS, A-GPS |
| Radio | Stereo FM radio, RDS |
| USB | Proprietary |
| Features | |
| Sensors | Fingerprint (front-mounted) |
| Messaging | SMS, MMS, Email |
| Browser | WAP 2.0/xHTML, HTML (Opera) |
| Games | Yes |
| Java | Yes, MIDP 2.0 |
| MP3/eAAC+ player MP4/H.263 player Organizer Voice memo/dial Predictive text input | |
| Battery | |
| Type | Removable Li-Ion battery |
| Stand-by | Up to 300 h |
| Talk time | Up to 4 h |
| Misc | |
| Colors | Black |
| Price | About 600 EUR |