
| Sagem P9521 Porsche - Full phone specifications | |
|---|---|
| Network | |
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| GPRS | Class 10 |
| EDGE | Class 10 |
| Launch | |
| Announced | 2008, October. Released 2008, December |
| Status | Discontinued |
| Body | |
| Dimensions | 91.5 x 48.3 x 17.8 mm (3.60 x 1.90 x 0.70 in) |
| Weight | 139 g (4.90 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| Display | |
| Type | AMOLED, 256K colors |
| Size | 2.2 inches, 15.0 cm2 (~33.9% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 240 x 320 pixels, 4:3 ratio (~182 ppi density) |
| Secondary external display | |
| Memory | |
| Card slot | microSD (dedicated slot) |
| Phonebook | 1000 contacts |
| Call records | Yes |
| Internal | 22MB |
| Main Camera | |
| Single | 3.15 MP, AF |
| Features | LED flash |
| Video | Yes |
| Selfie camera | |
| No | |
| Sound | |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | No |
| Comms | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 1.2, A2DP |
| Positioning | No |
| Radio | No |
| USB | 1.1 |
| Features | |
| Sensors | Fingerprint (front-mounted) |
| Messaging | SMS, MMS, Email |
| Browser | WAP 2.0/xHTML |
| Games | Yes |
| Java | Yes, MIDP 2.0 |
| MP3/eAAC+ player MP4/H.263 player Organizer Voice memo/dial Predictive text input | |
| Battery | |
| Type | Removable Li-Ion battery |
| Stand-by | Up to 240 h |
| Talk time | Up to 3 h 30 min |
| Music play | Up to 7 h |
| Misc | |
| Colors | Black |
| Price | About 1200 EUR |